Poprzednia edycja Targów

Targi Myśliwskie 2015 - relacja Pobierz PDF

Targi Myśliwskie – Relacja z poprzedniej edycji

17  października o godzinie 11:00 w nowopowstałym obiekcie BCTW nastąpiło oficjalne otwarcie VI Targów Myśliwskich, które na stałe wpisały się w kalendarz bydgoskich wydarzeń.
Dyrektor Bydgoskiego Centrum Targowo – Wystawienniczego przywitała wszystkich przybyłych Gości, Wystawców oraz Zwiedzających. Tegoroczne Targi Myśliwskie swoją obecnością zaszczycili: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Ewa Mes, Wicewojewoda Kujawsko Pomorski Elżbieta Rusielewicz – główna pomysłodawczyni Targów Myśliwskich oraz wiceprezydent Bydgoszczy Łukasz Niedźwiecki. Nie zabrakło przedstawicieli Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu oraz okolicznych nadleśnictw. Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu objął nasze Wydarzenie patronatem honorowym.

Nie zabrakło także licznego grona członków Zarządu Bydgoskiego Okręgu Polskiego Związku Łowieckiego. Podczas dwóch targowych dni eksperci przybliżali łowiectwo jako naukę i formę ochrony zwierząt dziko żyjących.

Wiesława Chudobińska – Kula z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Bydgoszczy udzielała wyczerpujących odpowiedzi na temat boreliozy. Szczegółowo opowiadała, jak się przed nią ustrzec i jak postępować w przypadku ukłucia kleszcza – to niezbędne wskazówki dla każdego.

Gościliśmy także lekarza weterynarii Pana Mariusza Marczaka, który udzielał porad i wskazówek na okoliczność niebezpieczeństw czyhających w lesie, a także dotyczących opieki i pielęgnacji domowych pupili.

VI edycja Targów Myśliwskich obfitowała w szereg przysmaków zarówno tych domowych, tradycyjnych jak i przygotowanych przez samego mistrza Józefa Sadkiewicza – współtwórcy  Akademii Kuchni Myśliwskiej. Przygotowywane były dania z dziczyzny w towarzystwie naturalnych darów lasu takich jak jagody, żurawina czy grzyby. Niecodzienne i smakowite specjały cieszyły się dużym powodzeniem.

Było również słodko. Oprócz wspomnianych trunków i pyszności mięsnych można było skosztować serów i miodów. Degustowaliśmy przepyszne słodkości, krówki i naturalne miody. Zwiedzający mieli okazję skosztować i zakupić naturalne produkty takie jak sery, wędliny i nalewki. Nawet miłośnicy kawy i mocniejszych trunków czuli się usatysfakcjonowani.

Nasi wystawcy prezentowali szeroki asortyment artykułów i produktów związanych z łowiectwem i leśnictwem. Można było zakupić akcesoria i sprzęt dla myśliwych, konieczny podczas polowań, konserwacji broni i różnych prac i zadań – od sprzętu optycznego po ubrania i niezbędne torby i sakwy.

Polski Związek Łowiecki – nasz partner organizacyjny prezentował obrzędy, zwyczaje i tradycje myśliwskie.

Uczniowie Technikum Leśnego im. A. Loreta w Tucholi przeprowadzili pokazy cięcia drewna. Szkolne Koło Sokolników Raróg oraz Zespół Sygnalistów Jenot z Technikum Leśnego z Tucholi zaprezentowali imponujące pokazy sokolnicze oraz występy sygnalistów.

Podczas dwóch dni targowych atmosferę umilały koncerty muzyki myśliwskiej.

W Targach uczestniczyło wiele dzieci z okolicznych szkół, współpracujących ściśle z zaprzyjaźnionymi myśliwymi. Brały one udział w konkursach, w których wygrywały m.in. młode drzewka.

W Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbyły się także zawody strzeleckie i konkursy z nagrodami organizowane przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych z Torunia. Dyrektor Lasów Państwowych ufundował puchar za wykorzystanie darów lasu w tym dziczyzny. Statuetka trafiła w ręce Pana Jana Myśliwca właściciela Zakładu Skupu Przetwórstwa Trzody, Bydła
i Dziczyzny „Myśliwiec”.

Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” zorganizował pokazy jazdy konnej.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej udostępnił autobusy miejskie, które kursowały linią specjalną 111 w godzinach 9:00 do 18:00. Na tej linii obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

VI Targi Myśliwskie były dwudniowym świętem myśliwych i leśników. Przekonaliśmy się, że myślistwo to sztuka polowania prowadzona zgodnie z prawem i etyką łowiecką.

Cykliczność imprezy sprawia, że ma ona znaczenie dla kultury, nie tylko łowieckiej ale jest ważnym wydarzeniem o charakterze edukacyjnym.

Fotorelacja z poprzedniej edycji