Koty leśne

Podczas Targów Myśliwskich zaprezentowane zostaną leśne koty rasy Maine Coon.

O Maine Coon słów kilka…..

Maine Coon to jedna z najpopularniejszych kocich ras na świecie. Koty te zyskały sobie uznanie niezwykłą urodą, imponującymi rozmiarami, łagodnym temperamentem i niemal psią wiernością. Nazwa Maine Coon pochodzi od nazwy amerykańskiego stanu Maine, skąd wywodzą się te wspaniałe koty, oraz słowa recoon, czyli szop. Dlaczego akurat szop? Bardzo puszysty ogon kota Maine Coon wydał się Amerykanom podobny do ogona tego popularnego w USA zwierzątka.
Istnieje teoria, że przodkami kotów rasy Maine Coon były przywiezione do Ameryki przez Wikingów koty norweskie leśne. Po nich to Maine Coon’y miały odziedziczyć swoje rozmiary, futro, a ponadto skośne oczy i pędzelki na uszach.Przodkami dzisiejszych kotów Maine Coon były jednak prawdopodobnie ciężkie koty wiejskie oraz koty długowłose przywiezione do Maine z Europy przez pierwszych osadników oraz marynarzy i kupców. Drogą naturalnej selekcji wytworzyła się rasa dużych, silnych kotów o grubym, wodoodpornym futrze.
Koty Maine Coon z powodu pewnych zachowań bywają żartobliwie nazywane „kotami – psami”. Rzeczywiście, to kot bardzo lubiący obecność człowieka; bywa nawet, że staje się wręcz „nachalny”, silnie przywiązując się do swoich opiekunów. Oczekiwanie przy drzwiach wejściowych na powrót domowników, asystowanie w kuchni przy gotowaniu czy towarzyszenie w „surfowaniu” po internecie to typowe zajęcia kotów tej rasy, ponieważ Maine Coony nie lubią przebywać w samotności.

Zadziwiająca pasja -woda!
W dawnej przeszłości Maine Coon rozwinął umiejętność łapania ryb i był wielce skuteczny w takim typie polowania. Dzisiejsze Maine Coony wręcz uwielbiają bawić się wodą i z tego powodu często przebywają w łazience wchodząc do wanny czy umywalki. Mają również zwyczaj zamaczania łap w misce z wodą, bo w naturze w taki sposób usuwały zanieczyszczenia z powierzchni niewielkich, niezamarzających oczek wodnych. To, co tak przydawało się na wolności doprowadza do rozpaczy opiekunów kotów, którzy nieskończoną liczbę razy muszą wycierać kałuże wody wokół kociej miski.