Kolejny Partner Targów

jozef

Prezentujemy kolejnego Partnera, który zapachem i smakiem urozmaici Targi Myśliwskie.

Józef Sadkiewicz jest adiunktem na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej w Zakładzie Technologii Żywności, wieloletnim praktykiem i ekspertem w branży zbożowo-młynarsko-piekarskiej oraz kulinarnej. Jest także prezesem i współwłaścicielem Zakładu Badawczego Przemysłu Piekarskiego sp. z o.o. w Bydgoszczy, kontynuatorem pomysłów i pasji taty -profesora dr hab. inż. Kazimierza Sadkiewicza twórcy i założyciela zakładu. Pomysłodawcą i organizatorem zajęć interaktywnych dla młodzieży, zajęć edukacyjno-szkoleniowych realizowanych we własnym Instytucie Sadkiewicza CPKZ dla kucharzy, myśliwych, piekarzy i nauczycieli zawodów.

Dzięki tym wszystkim działaniom Instytut pod marką Sadkiewicz z biegiem lat stał się bezpieczną przystanią dla wszelkiego rodzaju działań promujących rynki żywności opartych na lokalnych zasobach surowców w branży piekarskiej i kulinarnej.

W swojej działalności promuje i wytwarza produkty wg. starych receptur. Kieruje się mottem „powracamy do korzeni smaków”, dbając o to, by były zrobione z naturalnych składników, pochodziły od producentów regionalnych oraz z okolicznych gospodarstw ekologicznych.
Zaprasza do współpracy ludzi nauki i sztuki – dietetyków, piekarzy, pasjonatów gotowania i sztuki kulinarnej. Jego misją jest zwiększenie zainteresowania producentów i konsumentów żywnością wysokiej jakości.
Członek m.in. PZŁ, Europejskiego Stowarzyszenia Kucharzy Euro-Toques Polska, Stowarzyszenia na rzecz Nauki i Technologii Żywności ICC Polska, Stowarzyszenia SITSPOŻ NOT w Bydgoszczy, członek sieci Dziedzictwa Kulinarnego Kujawy i Pomorze, Bydgoskiego Towarzystwa Naukowego.

euro-toques-logoCHlogo_Kujawy_i_Pomorze